Konturowanie twarzy czyli operacja plastyczna bez użycia skalpela

Konturowanie twarzy to najmocniejszy element makijażu, który jest niezwykle popularny dzięki Kim Kardashian.  Osobiście nie wyobrażam sobie swojego makijażu bez choćby delikatnego konturowania. Uwielbiam to. Możemy przy użyciu odpowiednich kosmetyków złagodzić lub wyostrzyć rysy twarzy. Zwęzić lub skrócić nos, ukryć drugi podbródek czy wyszczuplić policzki. Tu coś przyciemnić, tam rozjaśnić, pobawić się grą świateł na naszej twarzy (szyi i dekolcie również). To taka mała operacja plastyczna bez użycia skalpela.

na mokro

Konturując twarz używamy jasnych (rozświetlaczy) i ciemnych (bronzerów) tonacji kosmetyków.

Bronzery, które oczywiście muszą być dobrane do naszej karnacji nakładamy w miejsca, na które naturalnie pada cień:
– tuż pod kością policzkową i na skroni - zaczynamy od środkowej części ucha kierując się ku środkowi twarzy ale w kierunku nosa a nie ust, zaznaczmy również delikatnie skroń tak, żeby połączyła się z bronzerem, który nakładamy na kości policzkowej;
– boki nosa – nakładamy tylko u schyłku grzbietu nosa;
– linia żuchwy – możemy nałożyć na całej linii bądź tylko na jej najbardziej wystających kościach, rozcierając kierujmy się w stronę szyi;
- boki czoła – nakładamy na wystających kościach czoła, rozcierając kierujemy się ku nasadzie włosów;

Rozświetlacze nakładamy w te miejsca, które chcemy uwypuklić, są to:
– okolice oczu – dodatkowo ukryjemy zmęczone i podkrążone oczy;
– grzbiet nosa – absolutnie omijamy jego czubek, który dodatkowo rozświetlony stanie się bardziej widoczny;
– linia wzdłuż nosa – pozwoli to nam na ukrycie ewentualnych bruzd;
– powieka tuż pod łukiem brwiowym – dodatkowo optycznie powiększymy oko;
– czoło pomiędzy brwiami;
– broda;
– łuk kupidyna.
nos1

Są dwa a nawet trzy sposoby konturowania:
1. Na mokro
2. Na sucho
3. Na mokro i na sucho

Przy wyborze metody konturowania należy pamiętać o najważniejszej regule! Mokre nakładamy na mokre a suche nakładamy na suche. Co to oznacza? Opiszę to poniżej.

 

1. Konturowania na mokro

laura

Do konturowania na mokro używamy kosmetyków tylko o kremowej, tłustej konsystencji! Na rynku dostępne są pojedyncze bronzery i rozjaśniacze, paletki do konturowania lub sztyfty, które na ogół są produktem 2 w 1, posiadają zarówno bronzer jak i rozjaśniacz. Ja osobiście używam paletek lub sztyftów.  Kupowanie każdego produktu osobno jest po prostu dla mnie niepotrzebną stratą pieniędzy. Moim ukochanym produktem jest paletka Laura Mercier Contour, która zawiera 3 odcienie bronzera i 2 rozjaśniacze (jeden ciemny i jeden jasny). Polecam również dużo tańszy ale również dobry produkt: Maybelline Master Contour. Jest to podwójny sztyft z rozjaśniaczem i bronzerem.
Na pięknie zaaplikowany podkład (jak wybrać podkład i poprawnie go nałożyć pisałam w poprzednich wpisach ) nakładamy, za pomocą syntetycznego pędzla, gąbeczki, lub bezpośrednio sztyftem, produkt na naszą twarz wg zasad opisanych powyżej. Następnie czystym pędzlem lub gąbeczką rozcieramy go delikatnie wtapiając w skórę. Metoda ta jest o tyle wygodna, iż można ją na bieżąco korygować. Pamiętajmy tylko aby nie nakładać od razu zbyt dużej ilości produktu. Zawsze łatwiej jest dołożyć i przyciemnić niż odjąć i rozjaśnić.

maybelline

2. Konturowanie na sucho

Do konturowania na sucho używamy kosmetyków pudrowych! Wg mnie na rynku jest ich więcej niż produktów kremowych. Tutaj również używam już gotowej paletki do konturowania, od długiego czasu tej samej: IsaDora Face Sculptor. Zawiera bronzer, róż i rozjaśniacz. Ważne! Konturowanie rozpoczynamy dopiero po dokładnym przypudrowaniu twarzy lub miejsc, które chcemy wykonturować. Unikniemy w ten sposób plam. Zasada nakładania kolorów i zasadniczo sposób, jest dokładnie taki sam jak w przypadku konturowania na mokro. Pędzelkiem lub puszkiem nakładamy odpowiednie cienie w odpowiednich miejscach. Przy tej metodzie szczególnie musimy uważać na ilość nakładanego produktu. Tutaj na prawdę niewiele będziemy mogły już skorygować.

isadora

3. Konturowania na mokro i na sucho

Moja ukochana metoda, którą stosuję zawsze przy swoim makijażu. Jest to nic innego jak wykonturowanie twarzy na mokro, nałożeniu pudru i utrwaleniem konturu metodą na sucho. W ten sposób jeszcze bardziej podkreślamy i co najważniejsze utrwalamy nasze konturowanie.

Konturowanie twarzy nie jest takie proste. Często trzeba nauczyć się na błędach i wybrać metodę, która nam najbardziej odpowiada. Musimy tylko trzymać się pewnych zasad opisanych powyżej a wtedy będzie na prawdę pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *