Podkład ważna rzecz – jak go nałożyć, żeby nie zrobić sobie krzywdy

Czy wiecie po czym można, na pierwszy rzut oka, rozpoznać czy makijaż został wykonany przez profesjonalistę? Otóż przez odpowiednie nałożenie podkładu. Jest to najważniejszy etap upiększania twarzy. Poniżej podpowiem jak i czym to zrobić.

Zanim zaczniemy aplikację podkładu musimy odpowiednio zadbać o naszą skórę. Musi być absolutnie pozbawiona resztek starego makijażu i dobrze nawilżona. Przed przystąpieniem do aplikacji podkładu przetrzyjmy skórę tonikiem lub płynem nicelarnym a następnie nałóżmy krem nawilżający. Po wchłonięciu się kremu możemy zaczynać:)

Na samym początku należałoby nałożyć bazę pod podkład. Ja osobiście tego nie robię, z różnych przyczyn, ale o tym napiszę w innym wpisie poświęconym samym bazom.

Do aplikacji podkładu mamy różne akcesoria: pędzle różnej wielkości, gąbeczki silikonowe/lateksowe i beauty blendery. Ja osobiście wybieram pędzle, gąbeczek używam niezwykle rzadko i tylko raczej w sytuacji gdy chcę coś poprawić. Unikajmy nakładania podkładu rękami. Pod wpływem ciepła naszych rąk staje się on rzadszy i przy nakładaniu mogą powstawać nieestetyczne plamy.

Zarówno gąbeczkami jak i beauty blenderami nakładamy podkład na mokro. Przed użyciem należy je lekko zwilżyć. Sposób aplikacji zależy od efektu, który chcemy osiągnąć. Jeżeli ruchy będą delikatne i posuwiste efekt będzie transparentny. Jeżeli będziemy delikatnie wklepywać, wręcz stemplować produkt, uzyskamy efekt bardziej kryjący. Należy uważać aby nacisk nie był zbyt mocny, ponieważ może to spowodować uwydatnienie problematycznych miejsc, które chcemy ukryć.

2016-28-11--14-47-10

Pędzli oczywiście NIE zwilżamy przed nałożeniem podkładu. Sposób aplikacji pędzlem uzależniony jest od jego rodzaju. Jeżeli jest on płaski po bokach nakładamy jego płaską, szerszą częścią, posuwistym ruchem ręki. Lepiej będzie się sprawdzał przy podkładach płynnych. Jeżeli jest on kulisty, nakładamy górną, okrągłą częścią, okrężnymi ruchami. Lepiej będzie się sprawdzał przy podkładach kremowych. W obu przypadkach starajmy się lekko stemplować pędzlami, aby nie powstały smugi. Należy też uważać na te miejsca, gdzie występuje naturalny meszek, czyli okolice nad górna wargą czy policzki. Kierujmy pędzel lekko w dół tak aby nie nakładać podkładu pod włos.

2016-28-11--14-50-32

Aplikację podkładu zaczynamy od środkowej części czoła kierując się w stronę skroni. Następnie zaczynamy od okolic nosa kierując się w stronę uszu, omijając okolice oczu. Nakładając podkład przy nosie należy przeciągnąć go po policzkach, nie dokładając na nie więcej produktu. Chodzi o to, żeby już przy nasadzie włosów znalazła się tylko resztka podkładu. Zwróćcie szczególną uwagę na aplikację w okolicy nosa i ust tak aby dostać się we wszystkie zakamarki. Uważajcie również przy nasadzie włosów. Dość nieestetycznie wygląda podkład na włosach ale nie może go tam też zabraknąć. Trzeba po prostu uważać.

Nie nakładajcie, proszę, za dużo produktu. Podkład ma ukryć drobne niedoskonałości i wyrównać koloryt skóry. Kiedy nałożymy jego nadmiar stworzymy efekt maski i podkreślimy wszystkie nasze mankamenty a zwłaszcza zmarszczki i bruzdki. Nie będzie to wyglądało ładnie i estetycznie.

I tym sposobem pięknie nałożyłyśmy podkład, który powinien wytrzymać na naszej twarzy przez kilka godzin.

Kolejnym etapem jest kamuflaż:)

 I pamiętajcie! Zawsze pierzcie pędzle i gąbeczki!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *